شیوه تدوین پایان نامه و گزارش کارآموزش ویژه دانشجویان کارشناسی ناپیوسته

قابل توجه دانشجویان کارشناسی ناپیوسته که در ترم جاری دروس کارآموزی و پروژه را اخذ نموده اند:

 پس از هماهنگی با استاد راهنما ارائه فایل و موارد ذیل تا تاریخ 93/9/30 به دفتر ارتباط با صنعت گروه مربوطه الزامیست:

 1.تهیه پایان نامه مطابق با "شيوه تدوين پايان نامه " که قابل دانلود می باشد در حداقل 70 صفحه.

 2.تهیه گزارش کارآموزی در حداقل 60 صفحه و تکمیل فرمهای مربوطه

 3.تهیه فایلهای پایان نامه و کارآموزی در قالب Word2007  و PDF  بر روی Cd(فایلهای Word و PDf در هر دو CD رایت گردد)

                                      با تشکر – مدیر گروه فنی و مهندسی

قابل توجه فارغ التحصیلان

دانشجویان گرامی جهت تسریع در انجام مراحل فارغ التحصیلی یک ترم  قبل از فارغ التحصیل شدن نسبت به تهیه تائیدیه تحصیلی مدرک دیپلم اقدام نمایند. برای این منظور کپی آخرین مدرک تحصیلی خود(دیپلم/پیش دانشگاهی)را به دفاتر پستی محل زندگی خود برده و فرم تائیدیه تحصیلی را کامل و ارسال می نمایندلازم به ذکر است تهیه تائیدیه تحصیلی و همچنین آنچه در ادامه مطلب قابل مشاهده می باشد، جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی لازم است.

سامانه اینترنتی دانشگاه

دانشجویان گرامی جهت دریافت کارت ورود به جلسه  و همچنین مشاهده نمرات پس از تسویه کامل مالی از طریق سامانه اینترنتی اقدام نمایند.

جهت ورود به سامانه اینترنتی از شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و از شماره شناسنامه به عنوان رمز عبور استفاده نمایند. لازم به ذکر است جهت استفاده از سامانه اینترنتی کامل و تائید نمودن اطلاعات فردی که در صفحه آغازین سامانه قابل رویت می باشد،  لازم الاجراست، لذا پس از کامل نمودن اطلاعات خود آن را تائید و سپس به صفحات دیگر مراجعه نمائید. 

تقویم دانشگاه

    جدول زمانبندی نیمسال تحصیلی 1-1400-1399

 ثبت نام(اینترنتی):99/06/01تا99/06/13

 حذف و اضافه(اینترنتی):99/06/22تا99/06/27

 شروع كلاسها: 99/06/15پايان كلاسها: 99/10/11

 شروع امتحانات: 99/10/13پايان امتحانات:99/10/25

 دانشجویانی که در نیمسال 2-99-98مشروط می باشند مجاز به اخذ 14واحد می باشند

 دانشجویان جهت مشاهده دروس ارائه شده به سامانه اینترنتی مراجعه نمایند

آموزشی

    دانشجویان ملزم به انتخاب واحد از طریق سامانه آموزشیار می باشند 

 آدرس سامانه آموزشیار : edu.iau.ir

 کانال تلگرامی دانشگاه شازند : @ishazand

  جهت صدور تائیدیه تحصیلی ارائه اصل مدرک کاردانی(دانشنامه)الزامیست

    فکس:389232-086 تماس آموزش:38229236-086

 شماره تماس مالی:38229233-086 دفتر ریاست: 38229230-086

 شماره تماس مالی:38229233-086 دفتر ریاست: 38229230-086

فرهنگی

 شماره تماس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شازند38229238-086 می باشد

  

فهرست اصلی

آمار سایت

بازدیدکنندگان
344
مطالب
58
نمایش تعداد مطالب
1108546

حاضرین در سایت

ما 498 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره شازند

درباره شازند

درباره شازند:

تا سال 1359 شهر شازند در مركز شهرستان سربند از نظر تقسيمات كشوري مركز بخش سربند از توابع دهستان كزاز در شهرستان اراك محسوب مي شد ولي پس از اين تاريخ با تغييراتي كه در تقسيمات كشور بوجود آمد شهر شازند به عنوان مركز شهرستان سربند انتخاب گرديد اين شهرستان با وسعت2827/49 كيلومتر مربع9/6  در صد كل استان، از توابع استان مركزي مي باشد كه حدود آن از شمال به شهرستان اراك و از غرب به شهرستان ملاير و بروجرد و از سمت جنوب به شهرستان بروجرد اليگودرز و خمين و از شرق به شهرستان اراك محدود مي شود .

شهرستان سربند تا قبل از تقسيمات جديد كشوري مصوبه1365/6/16  هیأت وزيران شامل 3 دهستان كزاز، سربند، قهره كهريز بود ولي هم اكنون داراي 7 دهستان مي باشد اين شهرستان داراي 231 روستا و 2 بخش و 7 دهستان و 2 شهر است كه بخش مركزي اين شهرستان شامل دهستان آستانه و با 23 روستا 2404 خانوار و 12598 نفر جمعيت ، دهستان پل دو آب ( با 39 روستا 4235 خانوار و 25290 نفر جمعيت )دهستان زاليان ( با 23 روستا 902 خانوار و 5262 نفر جمعيت )، دهستان قره خانوار 12864 نفر جمعيت مي باشد و بخش هندودر شامل : دهستان سربند ( با 66 روستا 2916 خانوار 18851 نفر جمعيت ) دهستان مالمير ( با 25 روستا 1319 خانوار و 7647 نفر جمعيت ) مي گردد.

تاريخچه :

استاد ابراهیم دهگان مورخ صاحب نام استان مرکزی در سال 1342 شمسی درباره شازند می نویسد:از دهات بزرگ توابع اراک و 3 هزار جمعیت دارد و کارخانه قندی در آنجا است. نام این ده در قدیم ادریس آباد بود تا آنکه راه آهن سراسری (راه جنوب)از کنار ده گذشت و ایستگاه مجاور را به مناسبت کوه مجاور که نام آن شاهزنده بود به شازند اسم گذاری کردند و طبق بخشنامه که دهات و شهر های مجاور با ایستگاهها به همان نام ایستگاه خوانده شود ده هم بنام شازند خوانده شد.

در سال 1317 خورشیدی کارخانه قندشاهی به این ده منتقل شد و از کارخانه های خوب قند کشور است . ظرفیت مصرفی چغندرآن در روز به چهارصد تن می رسید و اکنون بواسطه تکمیل شدن ماشین آلات آن به 600 تن رسیده است .

کوه شازند که در مجاور قریه گوره زار واقع شده دارای غاری به طول 3.5 مترعرض3.5 متر وارتفاع 3 متر است که محل توجه و زیارتگاه پارسیان بوده وراه صعب العبوری دارد که از راه اسکان و الرج به آنجا رفت و آمد می کنند. در بین غار مشتی شمعدان شکسته و آثار نذورات دیده می شود. در وجه تسمیه این غار به غار شاه زند، حکایت کیخسرو را بیان می کنند،کیخسرو پس از 60 سال سلطنت دل از دنیا برکند و آماده سفر معنوی گردید،سران و بزرگان لشگر را در دشتی گردآورد و لهراسب را به داشتن فرّ کیانی معرفی نمود و گفت آهنگ سفر معنوی دارم . دستان رستم ،گودرز،گیو،بیژن گستهم،فریبرز،طوس و هزاران از ایرانیان رو به کوه و دشت نهادند،همه رفتند جز طوس و گیو و فریبرز و بیژن که یک شبانه روز با کیخسرو بودند. به چشمه رسیدندشب را در آنجا ماندند کیخسرو گفت فردا مرا نخواهید دید شما هم اینجا نمانید ، برف خواهد بارید و شما نابود خواهید شد.همراهان کیخسرو نشنیدند شب را ماندند صبح برخاستندشاه را ندیدند، برف باریدن گرفت و همه هلاک شدند.

می گویندآن چشمه همان است که مستوفی آن را چشمه کیخسرو در پای کوه راسمند نامیده و اکنون به نام بلاغ نزدیک به ده هک واقع است و آن کوه که کیخسرو در آن پنهان شده همین کوه گوره زار معروف به کوه شاه زنده و آن دشت واقع در جاپلق موسوم به برفیان است.

اما خود کلمه شازند یا شاه زند و یا شاه زنده به زبان عامه شاه زنده معروف است و می گویند کیخسرو در این غار پنهان و روزی فریدون وار سر از غار بیرون کشیده و دنیا را پر از فر کیانی خواهد نمود. مثل اینکه این داستان بین ایرانیان سابقه ممتدی داشته کیخسرو ملقب به شاه زنده گردیده است. در تاریخ ایران نیز به این عنوان برخورد نموده و قصه شاه زنده مثل اینکه هویت خود را تا به عصر اسلامی حفظ کرده است.

بهر صورت شازند اسم غار یا کوهی است بالای ده گوره زار و در سال 1317 خورشیدی به این ده اطلاق گردید و اکنون جزو مشاهیر امکنه قرار گرفته است. در اینجا بی تناسب نمی داند که نامی از گوره زاربرده باشد. در حوالی ده چند گور است که سنگهای بزرگی بر آن افتاده، می گویند این قبور هفتگانه متعلق به سران لشگر کیخسرو بوده است که در اینجا مدفونند ،نویسنده[مرحوم دهگان] خود محل را معاینه کرده است.

اين شهر تا سال 1315 يعني قبل از احداث كارخانه قند و راه آهن به صورت بافت روستايي خود رو بوده است و در سال 1317 ايستگاه راه آهن شازنده و كارخانه قند همزمان تاسيس گرديد در سال 1345 يك طرح هادي توسط وزارت كشور براي شازند تهيه گرديد كه ظاهرا" فرم كالبدي شهر مبتني بر آن بوده است و در طرح مذكور توسعه شهر در سمت جنوب شرقي پيش بيني شده ولي شهر در قسمت ما بين شازند و ازنا گسترش ياته است و شهر آستانه واقع در 6 كيلومتري شازند يكي از قديمي ترين مراكز جمعيتي منطقه مي باشد و نام هاي متفاوتي به خود گرفته است كه معروف ترين آن كرج ابودلف مي باشد.

در سال 908 هجري شاه اسماعيل صفوي پس از شكست آقا نونيله بايندري كه ازمدعيان حكومت بود دستور داد كه استانه امامزاده سهل ابن علي ( ع ) را بدقت تعمير كنند و براي آن گنبد و بارگاهي بزرگ سازند و از زمان صفويه اين شهر آستانه ناميده شد آستانه مدفن 4 تن از نوادگان خاندان طهارت يعني سهل ابن علي ( ع ) طالب ابن علي ( ع ) و جعفر ابن علي ( ع ) و فضل ابن جعفر مي باشد كه تصديق باستان شناسان داخلي و خارجي سنگ مزار شريف مربوط به قرون اوليه اسلام مي باشد گنبد آن با 28 متر ارتفاع به تعبيري مرتفع ترين گنبدها در ايران مي باشد دو اصله درخت توت با عمر هر كدام هشت صد سال در صحن سهل ابن علي ( ع ) وجود دارد كه مربوط به دوران سلاطين صفوي مي باشد كه هر يك نمودي بر سابقه تاريخي اين شهرستان به شمار مي رود.

 

 

 

جاذبه هاي گردشگري:

الف) جاذبه هاي تاريخي و مذهبي:

امامزاده سهل ابن علي: در شهر آستانه سه آرامگاه يا مقبره به نامهاي سهل ابن علي (ع)، طالب ابن علي(ع) و جعفر ابن علي (ع) قرار دارد.

- امامزاده محمد حنفيه: اين امامزاده در توان دشت شازند قرار دارد.

تپه باستاني گل زرد: اين تپه واقع در روستاي گل تپه وآثار آن مربوط به دوران ماد هاست.

تپه و آثار باستاني سرسختي و پاكل: اين تپه و اثار بجا مانده در غرب شهر آستانه قرار دارد و مربوط به دوران مادها تا ساساني است.

ب) جاذبه هاي طبيعي:

چشمه كيخسرو: اين سراب يا چشمه بزرگ در دشت كزاز و در دامنه كوه راسوند قرار دارد، و به لحاظ قرار داشتن در منطقه تاريخي، نام آن در منابع تاريخي منطقه آورده شده است.

غار كيخسرو شازند: اين غار در 35 كيلومتري جنوب غربي اراك و در سمت غربي رود خانه شراء و در كوه شازند واقع شده است.

غار سوله خونزا: اين غار در كوه شمس آباد در جنوب شرقي شهر شازند و در كنار روستاي شمس آباد در منطقه اي بسيار زيبا قرار گرفته است.

غار هندودر : اين غار در جنوب غربي شهرستان سربند و در كوههاي هندودر واقع شده است.

غار صادق علي: اين غار در ارتفاعات توره واقع در شمال شهر آستانه قرار گرفته است.

پيست اسكي پاكل شازند: گردنه روستاي پاكل شازند واقع در جنوب شهر شازند محل پيست اسكي پاكل مي باشد.اين پيست از شازند 20 و از اراك 55 كيلومتر فاصله داشته ودر كنار جاده آسفالته شازند به هندو در قرار گرفته و داراي ساختمان اداري و رستوران مي باشد.

سراب عباس آباد: اين سراب در شرق شازند واقع شده است. فضاي سبز و درختان اطراف آن منظره بسيار ديدني سراب را زيباتر كرده است.

سراب اسكان: اين چشمه در 5 كيلومتري  شمال روستاي فر، جنب روستاي اسكان از توابع شهرستان شازند ، واقع شده است.

سراب پنجعلي: اين سراب در مسير جاده اصلي اراك – بروجرد و جنب روستاي   توره قرار دارد.

وجه تسميه نام سربند( شازند ) :

ادريش اباد قديمي شازند مركز شهرستان سربند مي باشد كه احتمال مي رود توسط خانواده ادريس ابن معقل تاسيس شده باشد در زمان صفويه بنا بر سياست آن زمان تعداد زيادي از ارامنه در دو آبادي اطراف آن يعني ازنا و كلاوه كه اكنون محله هاي شهر شازند فعلي مي باشند سكني داده شده بودند ابراهيم دهگان مروخ اراكي در كتاب خويش كرجنامه راجع به شازند چنين مي نويسد شازند از دهات بزرگ توابع اراك كه نام اين ده در قديم ادريس آباد بود تا اين كه راه آهن سرتاسري تهران – جنوب از كنار ده گذشت و ايستگاه مجاور به مناسب كوه مقابل كه شاه زنده نام بود شازند نامگذاري كردند و طبق بخشنامه كه دهات و شهرهاي مجاور باايستگاهها به همان نام ايستگاه خوانده شوند ده هم به نام شازند خوانده شد

عکس روز

za1.jpg

خدمات اینترنتی

 

نظرسنجی

نظر شما درباره راه اندازی سایت چیست؟

خوب - 15.6%
بسیار عالی - 21.2%
معمولی - 12.7%
بی اهمیت - 50.5%
رای گیری برای این نظرسنجی به پایان رسیده است فعال: 28 جون 2013 - 00:00
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شازند می باشد. طراحی و برنامه نویسی: ارقام پرتال